Brandýs nad Labem 2023 = polévkové Nagano

Výtěžek z polévky putoval Honzíkovi a zde je vzkaz od jeho maminky. Děkujeme 

"Moc vás zdravím - vás, všechny úžasné a nadšené lidi, kteří jste dali svou energii a věnovali svůj drahocenný čas přípravě sobotní polévkové akce. A vás, všechny lidi s velkým srdcem, kteří jste potom na polévku přišli… I tebe, Sárinko, která sis ve svém malém bříšku odnesla prý dokonce tři polévky (!!!)
Třebaže jsem původně neměla v úmyslu s Honzíkem na akci dorazit (ještě nabíráme síly po nedávném pobytu v nemocnici), nakonec nás doslova vytáhly esemesky našich kamarádů, chuť na polévku a i to teplé počasí, které přes poledne ještě vydrželo.
A dobře jsme udělali, že jsme dorazili! Záškolácká polévka a některé další už byly sice v době našeho příchodu vyprodané, ale atmosféra – ta se naštěstí vyprodat nedá! A přičtu-li k tomu koncentraci našich milých známých, úsměvy vás, neznámých, uvítací výbor pro Honzíka v podobě jeho spolužaček ze Záškoly, no, a ty výborné polévky – vše to bylo prostě jako živá voda po tom strašidelném roce, který jsme strávili víceméně v izolaci a v nemocnici (a věřte mi, že tam si může člověk o dobré teplé polévce opravdu jenom nechat zdát…). V jednu chvíli jsem se postavila doprostřed toho mumraje a pomalinku jsem se otočila kolem dokola – abych si otiskla do paměti co nejvíce detailů a všemi póry natáhla dovnitř tu voňavou a životem kypící atmosféru. Protože tohle bylo pro mě fakt velké… A taky proto, že někdy přijdou časy, kdy je potřeba zalovit v zásobárně milých vzpomínek, aby člověk našel sílu jít dál.
Ze srdce vám všem děkuji. Naprosto jsem nečekala, že to takhle velké uděláte. A že vás tolik přijde.
Ráda bych s výtěžkem akce naložila zodpovědně, tak, aby i vám, kteří nám pomáháte, to dávalo smysl. Doufám, že bychom se spolu shodli na tom, že pravidelná intenzivní neurorehabilitace za účelem nácviku samostatné chůze a celkové soběstačnosti tento smysl má.
Celý rok jsem s Honzíkem intenzivně cvičila zejména já, ale protože vyrostl a podařilo se mu nabrat zpět ztracená kila, je pro mě čím dál obtížnější cvičit s ním a udržet ho ve vyšších polohách. Od září proto navštěvujeme neurorehabilitační zařízení Astra v Újezdu nad Lesy, kde může Honzík cvičit ve speciálním závěsu, který ho ve vyšší poloze udrží. Při frekvenci návštěv 2-3x týdně však vychází tato rehabilitace na 20 - 30 000 Kč za měsíc, což by bylo bez vaší pomoci dlouhodobě neudržitelné.
Přeji si, abychom se s vámi zase za rok setkali na stejném místě, hlavně ve zdraví. Třeba už Honzík přijde sám a sám se nají polévky. A mně tak zbudou dvě volné ruce, abych vám pomohla umýt nádobí.
Ještě jednou vám všem děkuji. Bylo to krásné. Jste krásní.
Honzíkova máma
PS: Děkujeme také neznámému kloučkovi, který chtěl Honzíkovi věnovat červené autíčko, ale nezastihl ho, poslal ho po paní učitelce ze Záškoly. Autíčko se k Honzíkovi dostalo. Dnes v noci s ním spalo pod jeho polštářem. Hot wheels má moc rád."

Kontatky

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout